Dzień Babci i Dziadka w Krzyżanowie

Jak kochają swoje babcie i dziadków? Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie pokazali to podczas uroczystego przedstawienia.

To był prawdziwy popis umiejętności wokalnych, aktorskich, tanecznych, a nawet kabaretowych.
Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali repertuar, który przygotowali wraz ze swoimi wychowawcami. Nad przebiegiem uroczystości czuwała Elżbieta Świątko. Jako pierwsze wystąpiły maluchy z oddziału przedszkolnego, które w bardzo dowcipny sposób przybliżyły skomplikowane relacje rodzinne. W podróż sentymentalną za pośrednictwem różnych utworów muzycznych zabrali dziadków uczniowie klasy pierwszej, w świat baśniowy natomiast – uczniowie klasy drugiej, którzy opowiedzieli niezwykłą historię Niebieskiego Kapturka. Oddziały trzeci i czwarty połączyły siły i zaprosiły najpierw do babci Gieni i dziadka Stacha na tajemniczą herbatkę, później zaprezentowały krótki skecz o ożenku, a na koniec zatańczyły i zaśpiewały, wcielając się w role bardzo energicznych babć. Klasa piąta to również świetni tancerze, którzy przygotowali skecz kabaretu Dno w wersji dla dziadków i babć, a potem odtańczyli Michaela Jacksona. Dołączyli do nich uczniowie oddziału szóstego, aby na koniec wspólnie zatańczyć popularny ostatnio taniec – belgijkę.
Nie był to jednak koniec wrażeń. – Tradycją już w naszej szkole są konkursy dla babć i dziadków. Tym razem nasi kochani dziadkowie musieli odtańczyć niezwykle skomplikowany taniec na gazecie. Można powiedzieć, że poradzili sobie śpiewająco. Nagrodą – jak zawsze – były ogromne lizaki. To klasa siódma była inicjatorem tej części uroczystości. Uczniowie tej klasy przygotowali także upominki muzyczne w postaci piosenek, m.in.: Anny Jantar pt.: „Staruszek świat”. Piosenkę tę zaśpiewała nasza utalentowana Amelia Pałubska. Na zakończenie wszyscy dziadkowie zostali obdarowani słodkim upominkiem od dyrektor szkoły Magdaleny Ryżewskiej i obecnego na uroczystości wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka, który wyraził swoje zdumienie, ale i podziw z rangi uroczystości. Gratulował dziadkom tak wspaniałych utalentowanych wnucząt. Podkreślał, że dziadkowie są niezwykle pomocni i szczególnie ważni w procesie wychowania młodego człowieka. Nazwał dziadków „niezwykłym skarbem” dla obecnego pokolenia, pełnym ciepła wrażliwości i miłości – relacjonują przebieg uroczystości jej organizatorzy.