Dzień Babci i Dziadka w Gomulinie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, jak co roku, uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka, zapraszając swoich bliskich na uroczyste spotkanie.

Odbyło się ono 22 stycznia w sali gimnastycznej. W miłej atmosferze uczestnicy zasiedli na trybunach, by oglądać program artystyczny przygotowany przez wnuki. Wspaniale wystąpili najmłodsi, prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Wykorzystując czas karnawału, wnuczęta zaprosiły do wspólnej zabawy swoich bliskich, by pokazać różnorodne tańce, śpiew i popisy instrumentalne w programie pod nazwą „Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent”. Jak zwykle goście nie zawiedli.
Ponad 200-osobową publiczność przywitała dyrektor Danuta Stępień i złożyła serdeczne życzenia: zdrowia, pomyślności zadowolenia, radości, jaką daje posiadanie wnucząt.
Na tę niezwykłą uroczystość przybył też ks. proboszcz Jan Cholewa, by przekazać pozdrowienia, pogratulować miłych wnucząt. Do dzieci zwrócił się z prośbą o to, aby zawsze , nie tylko od święta, szanowały i kochały swoich dziadków.
W trakcie dwugodzinnego przedstawienia publiczność oglądała występy najmłodszych uczniów szkoły. Były piosenki pełne miłości i humoru, a także zabawne wierszyki.
Nie zabrakło popisów gry na instrumentach muzycznych. Swoim wykonaniem zachwycili: skrzypaczka Julka Gudajczyk z kl. III b i gitarzysta Sebastian Rozpędek z kl. II a.
Jak zwykle „Skrzaty” wspaniale zatańczyły poloneza, oberka, polkę, trojaka. W tańcu nowoczesnym zaprezentowała swe umiejętności Wiktoria Matyja z kl. III a, która wraz z Klaudią Zapałą zapowiadała występy uczestników przedstawienia – konkursu. Na zakończenie wszystkie wnuki zaśpiewały piosenkę „Wiwat, babunie”, podczas której dziewczyny z klasy V częstowały gości cukierkami i pysznym tortem.