Dzień Otwarty w Parzniewicach

Rozpoczęcie edukacji to przełomowy moment w życiu dziecka i jego rodziców. Aby ułatwić dzieciom proces przyszłej adaptacji i już teraz zapoznać z nowym miejscem, 1 kwietnia odbył się w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Parzniewicach Dzień Otwarty.

Całość rozpoczęło przedstawienie pt. „Powitanie wiosny” przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką Karoliny Stempień.
Przyszli zerówkowicze mieli możliwość korzystania z zabawek i pomocy znajdujących się na sali. Wraz z rodzicami uczestniczyli w krótkim pokazie multimedialnym. Brali też udział we wspólnych zabawach ruchowych przy muzyce i przy wykorzystaniu chusty animacyjnej. W programie spotkania znalazły się także warsztaty plastyczne. Dzieci robiły tzw. gniotki oraz własnoręcznie wykonały lubianą masę plastyczną – slime. Brały również udział w krótkiej lekcji języka angielskiego, którą poprowadziła Beata Dzwonek (zajęcia wykorzystaniem tablicy multimedialnej).
Wiele radości dostarczyły zabawy sensoryczne przy wykorzystaniu dużych piłek fitness na sali gimnastycznej. Dzień pełen atrakcji, które przygotowała i prowadziła z pomocą dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego wychowawczyni oddziału przedszkolnego Karolina Stempień, zakończył się słodkim poczęstunkiem.
– Zajęcia były dla dzieci okazją do zapoznania się z oddziałem przedszkolnym i nauczycielem. Wspólnie spędzony czas dostarczył pozytywnych skojarzeń z nowym miejscem, a dzieci ochoczo deklarowały, że do nas powrócą – mówi Karolina Stempień.
Tekst i zdjęcia Karolina Stempień