Dzień Papieski w Krzyżanowie

Uczniowie z Krzyżanowa upamiętnili 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

– „Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie 22 października uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie upamiętnili 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II – mówi pomysłodawca i koordynator uroczystości katecheta Damian Pyłka. – Uczniowie zaprezentowali szczegółowe informacje dotyczące życia Karola Wojtyły, jego pasje, zainteresowania. Dowiedzieliśmy się, jakim wspaniałym był człowiekiem i ilu niezwykłych rzeczy dokonał – jako młody chłopak, początkujący ksiądz, a potem pierwszy papież – Polak. Posłużyła temu prezentacja multimedialna z odpowiednią oprawą muzyczną i słowną. Całość podkreśliła ulubiona pieśń Jana Pawła II – „Barka”.
Gościem honorowym uroczystości był proboszcz parafii Milejów – ks. Piotr Kotas, który tym wydarzeniem zapoczątkował współpracę ze szkołą.

W tym dniu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najpiękniejszego różańca pt.: „Różaniec w moim życiu i mojej rodziny”. Konkurs, na który wpłynęło ponad 70 prac, polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, wykorzystując najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, grochu, liści, chrupków, cukierków, śrubek, koralików. Wykonane różańce były wystawione w szkole, a od 22 października zostały wyeksponowane w kościele w Milejowie. Nagrody oraz dyplomy za pracę, trud i pomysłowość uczestników ufundowali dyrektor szkoły Magdalena Ryżewska i ks. proboszcz Piotr Kotas.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Patryk Stus klasa II,
II miejsce – Michalina Sobieraj klasa III, Olaf Sobieraj klasa I, Patryk Kulik klasa I,
III miejsce ex aequo Piotr Jakubiak klasa VI, Julia Pisarek klasa 0 i Michalina Jagiełło klasa I
Gratulujemy!!!
(materiał SP Krzyżanów)