Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Parzniewicach

Dzieci z dyplomami w dłoniach

„Inwestujmy w naszą planetę” – pod takim hasłem obchodzono w tym roku Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto świata. Do obchodów dołączyła także Szkoła Podstawowa w Parzniewicach.

– W naszej szkole święto Ziemi zorganizowane zostało 28 kwietnia. Z tej okazji miały miejsce różne formy aktywności ekologicznej. Dzieci przyszły ubrane na zielono na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była zielona i czysta – mówią organizatorzy wydarzenia.
Świętowanie rozpoczęli przedstawiciele powiatu piotrkowskiego – starosta Piotr Wojtysiak oraz członek Zarządu Oskar Kuliński, którzy wręczyli dyrektor szkoły Adriannie Greli sadzonki miododajnych roślin i drzewek owocowych w zamian za przekazanie plastikowych nakrętek. Wydarzenie było zwieńczeniem powiatowej, ekologiczno-charytatywnej akcji „Nakręć się na zieleń”.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi była akademia przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klasy III. – Nasi goście byli pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorskich, jakie dzieci zaprezentowały na scenie. Mali aktorzy pokazali przedstawienie pt. „Sprzątanie na polanie”, w którym przypomnieli widzom, że przyszłość Ziemi zależy od wszystkich ludzi. Dzieci wystąpiły strojach z ekologicznych materiałów, które same zaprojektowały i wykonały – dodają organizatorki wydarzenia: Karolina Stempień, Ewa Kowalczyk, Marta Dzwonek, Lidia Brzozowska oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomagajki”: Dorota Litych i Bogusława Niezgoda-Magiera.
Na koniec podsumowano konkurs przyrodniczo-ekologiczny, w którym udział wzięli uczniowie z klas I-IV. Uczestnicy testu wykazali się dużą wiedzą w zakresie przyrody i ekologii, za co otrzymali dyplomy i nagrody.
(mat.: B. N-M, Karolina Stempień)