Dzień Życzliwości w bogdanowskiej szkole

Dzień Życzliwości - uczniowie w żółtych strojach

Uczniowie z Bogdanowa postanowili przypomnieć, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi i zorganizowali w szkole Dzień Życzliwości.

Dzień Życzliwości (ang. World Hello Day) narodził się w Stanach Zjednoczonych. Autorami pomysłu byli bracia: Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem, która wybuchła jesienią 1973 roku. Dzień Życzliwości ma przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości funkcjonuje w 180 krajach. Pierwszym miastem w Polsce, które obchodziło to święto, był Wrocław. Obecnie akcja obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej miejscowości w Polsce. W tym roku przyłączyli się do niej uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Bogdanowie. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

Fot. SP Bogdanów