Dziś Dożynki Gminne! Zapraszamy do Pawłowa Górnego

Już dziś, 13 września w Pawłowie Górnym odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne gminy Wola Krzysztoporska. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piękni i Młodzi.

Zanim jednak na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo – tradycji stanie się zadość. O godzinie 13.00 sprzed Domu Ludowego w Pawłowie Górnym ruszy korowód dożynkowy, który dotrze na teren rekreacyjno-sportowy przy kopalni kruszywa. Tam też o godzinie 13.30 odprawiona zostanie msza polowa, a po niej nastąpi ceremoniał dożynkowy z dzieleniem chleba, wręczaniem wieńców i wyborem tego najpiękniejszego z nich. Nie zabraknie także artystycznych popisów, a wystąpią Pasjonatki, dziecięcy zespół Iskierki i kabaret Truteń. Widowiskowo zapowiada się także konkurs na najsilniejszą wieś w gminie – siłacze będą się mierzyć w przeciąganiu strażackiego wozu bojowego z wodą!
Gwiazda wieczoru – zespół Piękni i Młodzi – wystąpi o godzinie 20.00. Po koncercie publiczność będzie się mogła bawić dalej przy muzyce z DJ-em, a na finał (ok. godz. 23.00) przewidziano pokaz sztucznych ogni.
Przez cały dzień będzie też można skorzystać z usług małej gastronomii, obejrzeć wystawy twórców ludowych i spróbować lokalnego jadła. Dla dzieci będzie wesołe miasteczko i malowanie twarzy.
Zapraszamy!