Ekopracownie już gotowe!

SP w Woli Krzysztoporskiej 2

Kolejne „wymarzone ekopracownie” powstały w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska – tym razem w Szkole Podstawowej w Parzniewicach i Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

Dzięki projektowi pod nazwą „Modernizacja pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej” dofinansowanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dzieci będą uczyć się przyrody w pracowni wyposażonej w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablicę interaktywną z projektorem i komputerem, mikroskopy, „walizki ekobadacza”, mapy, globusy, kompasy, filmy DVD. Nowe są też ławki, krzesła szkolne i meble. Przy okazji – już poza projektem współfinansowanym z WFOŚiGW – w sali wymieniona została podłoga, przebudowana ścianka działowa i zamontowana szafa wnękowa. Całość objęta projektem kosztowała 33.300,66 zł.

Z kolei projekt pod nazwą „Eko Era – lepsze jutro, modernizacja pracowni przyrodniczej” przy Szkole Podstawowej w Parzniewicach wykonano za kwotę 35.238,69 zł.
W Parzniewicach także pojawiły się mikroskopy, tablica multimedialna, zestawy do badań i eksperymentów, a nawet terrarium do hodowli patyczaków. Są też nowe meble i rośliny.

Szkoły Podstawowe w Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej to kolejne placówki doposażane we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ubiegłym roku podobne projekty realizowane były w czterech szkołach na terenie gminy: w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, w Szkole Podstawowej w Bujnach oraz w Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Gomulinie. Ich realizacja kosztowała ponad 160 tys. zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło ponad 128 tys. zł, a wkład własny gminy – około 32 tys. zł. Dzięki temu w szkołach są nowoczesne pracownie na miarę XXI wieku.

www.zainwestujwekologie.pl