Festyn w Majkowie Dużym na otwarcie nowego placu zabaw i siłowni

Rodzinny festyn w Majkowie Dużym rozpoczął oficjalne funkcjonowanie nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej w tej miejscowości. To kolejny taki obiekt na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Na placu zabaw o powierzchni 169 m2 znajduje się 6 urządzeń – huśtawki, karuzela, bujaki, zestaw zabawowy. To dla dzieci. Rodzice zaś mogą poćwiczyć na znajdującej się obok siłowni zewnętrznej, gdzie skorzystać można z 5 sztuk urządzeń sportowych, takich jak: biegacz, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, wahadło. Wszystko zostało ogrodzone. Przy znajdującym się obok boisku zamontowano dodatkowo piłkochwyty, a koszt całości to ok. 150 tys. zł. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Z urządzeń korzystać można już od jakiegoś czasu, ale mieszkańcy postanowili połączyć oficjalne otwarcie obiektu (które poprowadził wiceprzewodniczący Rady Gminy Grzegorz Konecki) z festynem rodzinnym organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich i sołectwo przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej, który zorganizował konkursy dla dzieci, oraz Urzędem Gminy, który zapewnił nagrody. Panie z KGW przygotowały natomiast poczęstunek. Były nie tylko znakomite ciasta oraz przekąski, ale i grochówka.
Dzieci mogły też skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i malowania twarzy. Nie lada atrakcją była także możliwość jazdy na kucyku.
Nie zabrakło też sportowych emocji podczas turniejów piłki nożnej i siatkówki.
O wrażenia artystyczne zadbał natomiast zespół Pasjonatki, który zachęcał do wspólnego śpiewania.