Festyn Rodzinny i Dzień Strażaka w Krzyżanowie

Dzień Strażaka i Festyn Rodzinny to już impreza cykliczna w Krzyżanowie. Po raz kolejny spotykali się tutaj wszyscy: strażacy, uczniowie i nauczyciele SP Krzyżanów, rodzice i dzieci.

Wspólna zabawa odbyła się 15 czerwca 2019 r. na sali OSP w Krzyżanowie. Najpierw uczniowie z klasy IV i V przedstawili przygotowany specjalnie dla strażaków program artystyczny. Następnie odbył się cykl występów poświęconych rodzicom. Były wiersze i piosenki, ale w tym roku królował przede wszystkim taniec, a nawet akrobacje. Uczniowie w rozmaity sposób pragnęli okazać miłość i wdzięczność swoim rodzicom za trud wychowania.
– Wysiłki dzieci zostały docenione nie tylko przez rodziców, ale też zaproszonych w tym dniu gości. Swoją obecnością bowiem zaszczycili nas: Mieczysław Warszada – zastępca wójta gminy, Dariusz Pytka – zastępca przewodniczącej Rady Gminy, ks. proboszcz Piotr Kotas, prezes OSP Krzyżanów Tomasz Jakubiak, naczelnik OSP Waldemar Motylski. Wszyscy w swoich wypowiedziach gratulowali dyrektor Magdalenie Ryżewskiej tak zdolnej i zaangażowanej młodzieży. Doceniona została także współpraca pani dyrektor z organizacjami działającymi na terenie gminy. Należy bowiem wspomnieć, że sukces uroczystości polegał przede wszystkim na tym, że mnóstwo osób zaangażowało się w jej organizację – opowiadają organizatorzy wydarzenia.
Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekały na uczniów po części oficjalnej. Największym powodzeniem cieszyła się kurtyna wodna przygotowana przez strażaków OSP Krzyżanów. Dzieci mogły też wyszaleć się na specjalnych „dmuchańcach”, a także posilić watą cukrową. Wszyscy otrzymali w prezencie kubek z logo OSP Krzyżanów, lody bambino i szereg innych niespodzianek. Każdy mógł skosztować pysznej grochówki oraz rozmaitych wypieków mam.

– Za tak obficie przygotowaną uroczystość należą się ogromne podziękowania wszystkim strażakom OSP Krzyżanów, a także niesamowitym paniom z KGW Krzyżanów. Symboliczne podziękowania zostały wręczone na ręce m.in.: Angeliki Jakubiak – przewodniczącej KGW Krzyżanów, Tomasza Jakubiaka, ale także Jana Kowalskiego – sołtysa sołectwa Krzyżanów. Osoby te w głównej mierze odpowiadały za przygotowanie i koordynowanie uroczystości, ale także za pozyskanie sponsorów. W tym roku bowiem liczba osób, które finansowo wsparły uroczystość, była imponująca. Pozwoliło to na zapewnienie uczniom tak wielu atrakcji. Na szczególne podziękowania zasługują sponsorzy: Grzegorz Krasoń, Kamil Krasoń, Barbara i Ryszard Kapuścińscy, Magdalena i Radosław Merkowie, Janusz Stus, Mariusz Karnel oraz Ryszard Cieślik – dodają organizatorzy.
– Jestem dumna, że po raz kolejny udało nam się zorganizować Festyn Rodzinny i Dzień Strażaka z takim rozmachem i zaangażowaniem. Szczerze powiem, że nie spodziewałam się aż tak wielu niespodzianek – wspomniała w swoich podziękowaniach dyrektor SP Magdalena Ryżewska. – Jestem bardzo wdzięczna za tak owocną współpracę, ponieważ wzajemne działania na rzecz moich uczniów to dla mnie rzecz kluczowa.

Fot. SP Krzyżanów