Festyn Rodzinny w Gomulinie

dzieci przed dmuchana zjeżdżalnią

Pomimo pochmurnego poranka w majową środę (29.05) w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie zapanowała radosna atmosfera. Tego dnia odbył się tu Festyn Rodzinny. Odtańczona zumba i uśmiechy uczniów sprawiły, że na niebie pojawiło się słońce. Boiska szkolne i OSP wypełniły się uczniami i rodzicami.

Organizatorzy zadbali o niecodzienne atrakcje: fotolustro, dmuchańce, stoiska z tatuażami i pleceniem warkoczyków, popcornem i watą cukrową. Druhowie OSP w Gomulinie zorganizowali zawody na torze służącym do trenowania drużyn pożarniczych dla uczniów klas II-III. Oblężenie przeżyły wozy bojowe OSP – każdy z uczestników zabawy chciał zasiąść za kierownicą. Wszyscy uczniowie brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na boiskach szkolnych rozegrano mecze w piłkę nożną, dwa ognie, uczniowie rywalizowali na torze przeszkód. Wsparciem dla podniebienia były pizze oraz domowe wypieki przygotowane przez mamy i babcie.
Podczas tej plenerowej imprezy panowała radosna atmosfera dobrej zabawy.

Dyrektor Szkoły Iwona Pędziwiatr, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie serdecznie dziękują rodzicom, OSP w Gomulinie i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego FESTYNU RODZINNEGO.
Na zdjęciach dzieci, rodzice i organizatorzy Festynu odzinnego.

Fot. SP Gomulin