Festyn w Gąskach

Dzieci przed kolorową zjeżdżalnią

Były animacje i dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, grill i pyszności dla wszystkich, a na koniec zabawa taneczna. Mieszkańcy Gąsek bawili się podczas festynu, jaki zorganizowano tu 28 sierpnia.

Głównymi odbiorcami przygotowanych atrakcji były dzieci. To dla nich przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, mydlane bańki i mnóstwo konkursów z nagrodami prowadzonych przez animatorki. Nie zabrakło oczywiście słodkości i smacznych przekąsek.
Ale i dorośli mieli powody do radości. Wreszcie była okazja, by spotkać się z dawno niewidzianymi sąsiadami, porozmawiać i powspominać dawne czasy, a wszystko przy grillowanych przekąskach i potrawach przygotowanych przez panie z KGW Gąski. Całość zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.
– Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego festynu – paniom z KGW z przewodniczącą Julianną Filipek, naszemu radnemu Dariuszowi Pytce, wszystkim sponsorom, przybyłym gościom na czele z przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Gniewaszewską i mieszkańcom za wspaniałą zabawę. Okazało się, że w Gąskach potrafimy się bawić i integrować – dodaje główna organizatorka wydarzenia, sołtys wsi Zofia Renasik.
Warto dodać, że podczas festynu czynne było stanowisko, gdzie można było wywiązać się z obowiązku uczestnictwa Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań.

Fot. A. Wiktorowicz