Festyn z okazji Dnia Dziecka w Woli Krzysztoporskiej

Dzieci podczas zabawy

Były zabawy sportowe, gry, tańce. 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Dyrekcja, Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, a przede wszystkim dzieci bardzo aktywnie włączyli się w organizację tego dnia.

– Zabawę rozpoczęliśmy od spotkania z księdzem misjonarzem, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami i ciekawymi historiami z pobytu w placówkach misyjnych – mówią organizatorzy wydarzenia.
Przygotowano też wiele atrakcji: zabawy rekreacyjno-sportowe, gry stolikowe, naukę choreografii tanecznych. Uczniowie brali udział w różnych zawodach i konkurencjach sprawnościowych, zbierali punkty, a na koniec imprezy otrzymywali słodki upominek. Były także: dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Klasy V-VIII miały możliwość spędzić czas na sportowo podczas rozgrywek w piłkę koszykową. Rodzice mocno zaangażowali się w przygotowanie zdrowych przekąsek dla dzieci, które miały uatrakcyjnić wspólne „Śniadanie na trawie”.
– Dzięki Radzie Rodziców dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Brały udział w różnych konkurencjach i rozwiązywały łamigłówki, uczyły się nowoczesnych układów tanecznych, które przygotowały i prowadziły starsze koleżanki z klas VIII. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość zjedzenia kolorowej waty cukrowej czy popcornu – ufundowanych i przygotowanych przez panie Pisarek i Stus. Bardzo dziękujemy Państwu za ten dar serca! Buziaki dzieciaków pięknie malowały Katarzyna Michalak i Nadia – uczennica klasy VII – dodaje dyrektor szkoły Anna Otwinowska.
Równolegle do zabawy młodszych klas na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki sportowe prowadzone i sędziowane przez Roberta Brzozowskiego i Huberta Zawiślaka. Oprawę muzyczną zapewnił Emil Paszta. Za przygotowanie atrakcji festynowych odpowiedzialne były panie Emilia Chęcińska, Marlena Danielak i Agnieszka Gniewaszewska.
– Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc, aby wspólna zabawa była przyjemna i bezpieczna. To był naprawdę udany dzień! Zaangażowanie wielu osób w przygotowanie i organizację tego święta sprawiło, że uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. A przecież o to właśnie chodziło – o zabawę i radość! Dziękujemy! Do zobaczenia za rok! – dodają organizatorzy.

Fot. SP Wola Krzysztoporska