W Gąskach widać już dach

Cieszą się mieszkańcy Gąsek, bo w ich miejscowości powstaje obiekt, w którym wreszcie będą mogli się spotykać, organizować zabawy integracyjne czy działać w lokalnych stowarzyszeniach (KGW). Chodzi oczywiście o budowę nowego Domu Ludowego, który powstaje w centrum wsi.

Choć pogoda nie sprzyjała (było bardzo mokro), w październiku zabetonowano fundamenty i wymurowano ściany fundamentowe oraz ułożono beton podkładowy wewnątrz budynku. Wykonane zostały również instalacje podposadzkowe. Później rozpoczęło się murowanie ścian, a w tej chwili (połowa grudnia 2017) trwają prace przy konstrukcji dachowej.

Przypomnijmy, że w Gąskach powstaje budynek pokryty wielospadowym dachem z blachy o nieregularnej, zwartej, ciekawej bryle, która dobrze wpisuje się w otoczenie.
Obiekt będzie miał powierzchnię użytkową: 430,15 m kw. (powierzchnia zabudowy – 511,50 m kw.) i kubaturę 2524 m sześc.
Głównymi elementami budynku Domu Ludowego są: sala główna (ponad 143 m kw.) z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, druga mniejsza sala (prawie 53 m kw.), pomieszczenie biurowe (11,55 m kw.) oraz kotłownia z pomieszczeniem na zbiornik na olej, przewidziano bowiem ogrzewanie olejowe. Jeśli chodzi o odprowadzenie ścieków – budynek zostanie wpięty do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej.
Zaprojektowano również utwardzone kostką brukową dojście do budynku oraz miejsca postojowe, miejsce na kontener do gromadzenia odpadów stałych i zjazd z drogi gminnej (powierzchnia proj. utwardzenia terenu: 465 m kw.).
Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem zaprojektowano miejsce postojowe, a wewnątrz WC dla niepełnosprawnych.

Budowa nowego Domu Ludowego w Gąskach kosztować będzie 1.349.064 zł, a zakończyć ma się 29 czerwca 2018 r.