Gmina w radiu!

Usłyszeli o nas! Kto? Słuchacze Radia Strefa FM Piotrków. Letnie studio radiowe stanęło przed Gminnym Ośrodkiem Kultury 20 sierpnia. Zaproszeni goście i włodarze gminy opowiadali na radiowej antenie o historii gminy, zrealizowanych i planowanych inwestycjach, o sukcesach sportowych naszych zawodników i imprezach kulturalnych, które przed nami. A rozmawiał z nimi Kamil Budny.

Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek

Mistrzowie w pozyskiwania unijnych funduszy

Od zaproszenia do malowniczej, ale i niezwykle sprawnej w pozyskiwaniu funduszy unijnych gminy Wola Krzysztoporska rozpoczął wójt Roman Drozdek.
– Z wielką radością mogę poinformować, że minione lata przyniosły wiele sukcesów dla naszej gminy. Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu pieniędzy nie tylko z Unii Europejskiej, ale również różnego rodzaju funduszy, dotacji krajowych. Kwota, którą dotąd pozyskaliśmy to ok. 30 mln zł i obejmuje różnego rodzaju obszary – mówił wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Przede wszystkim jest to gospodarka ściekowa, kultura (GOK, świetlice), infrastruktura drogowa.

Kurs na szkoły

Władze gminy podjęły się także trudnego zadania reorganizacji oświaty. Efekt? Kilka nowoczesnych kompleksów edukacyjnych i doskonałe warunki do nauki.
– W minionym czasie głównym priorytetem działania była także reorganizacja oświaty, którą rozpoczęliśmy w 2008 r. kompleksową modernizacją Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej, później stworzenie nowoczesnego kompleksu edukacyjnego w Gomulinie, gdzie jednocześnie uruchomiliśmy drugie gimnazjum, a następnie poszliśmy na wschód do niezwykle ważnego sołectwa Bujny, gdzie również został stworzony kompleks edukacyjno-sportowy za kwotę około 7 mln zł. Kończymy właśnie w 2015 r. w południowej części gminy poprzez stworzenie czwartego już z kolei kompleksu edukacyjnego – nowa sala, nowoczesne przedszkole w Parzniewicach. W tej chwili mamy już pozwolenie na użytkowanie. 1 września tego roku chcemy ten kompleks oddać do dyspozycji. Jak sądzę – to wielka radość i spełnienie marzeń mieszkańców Parzniewic – dodał wójt Roman Drozdek.

Kolejni goście radiowego „Letniska” opowiadali o historii gminy i niezwykłych legendach z nią związanych, sukcesach naszych sportowców, ofercie kulturalnej i współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi – o czym w kolejnych odsłonach naszych informacji.

Zachęcamy do lektury!