Gminne LZS wyróżnione za promowanie aktywności fizycznej

Zawodnicy z medalami na hali sportowej

Delegacja z gminy Wola Krzysztoporska – reprezentując Łódzkie Zrzeszenie LZS – zajęła 3 miejsce w kraju w rozegranych w Uniejowie zawodach sportowo-rekreacyjnych, a Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej wraz z LUKS Gryf Bujny zdobyło II miejsce w Łódzkiem za wybitne osiągnięcia w roku 2021 w turystyce. Współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego na pierwszym miejscu zakończył też Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

4-osobowa delegacja Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe z Woli Krzysztoporskiej w składzie: prezes Tomasz Woźniak, wiceprezes Anetta Mielczarek, Nina Kupisz oraz Katarzyna Matyjaszczyk w dniach 10-12 grudnia na zaproszenie Krajowego Zrzeszenia LZS udała się do Uniejowa, reprezentując gminę Wola Krzysztoporska w uroczystym podsumowaniu konkursu „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów” zorganizowanego przez Krajowe Zrzeszenie LZS, a dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gminne Zrzeszenie LZS Wola Krzysztoporska w podsumowaniu konkursu zdobyło VII miejsce. Ponadto delegacja GZ LZS, reprezentując Łódzkie Zrzeszenie LZS, w stawce 16 ekip z wojewódzkich zrzeszeń LZS, drużynowo zdobyła brązowy medal w sobotnich zawodach sportowo-rekreacyjnych, które odbyły się na Hali Sportowej w Uniejowie. Anetta Mielczarek była bezkonkurencyjna w rzucie do kosza – na sześć rzutów sześć celnych. Tomasz Woźniak zajął trzecie miejsce w strzałach do bramki w unihokeju, a Nina Kupisz zajęła III miejsce w slalomie. Z kolei Katarzyna Matyjaszczyk zajęła 7 miejsce w kręglach. W pozostałych 4 konkurencjach działacze plasowali się na miejscach w pierwszej ósemce, co pozwoliło im ostatecznie uplasować się na III miejscu.
W godzinach popołudniowych Anetta Mielczarek poprowadziła dla uczestników całej imprezy szkolenie z nordic walking. Podczas uroczystego niedzielnego spotkania na zamku arcybiskupów gnieźnieńskich w Uniejowie, na historycznej ziemi sieradzkiej, nagrody wręczali: wybrany 27 listopada 2021 roku nowy prezes Zarządu Krajowego Zrzeszenia LZS, poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko, poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, pani starosta powiatu poddębickiego Małgorzata Komajda, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek oraz członkowie władz Krajowego Zrzeszenia LZS.
W Uniejowie podsumowano również współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego za rok 2021. Szef Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur wręczył puchar za zajęcia I miejsca dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im Wincentego Witosa w Bujnach na ręce przedstawicielki szkoły Anetty Mielczarek.
Kolejny ogromny sukces to II miejsce w województwie łódzkim dla Gminnego Zrzeszenia LZS Wola Krzysztoporska wraz z LUKS GRYF w Bujnach za wybitne osiągnięcia w roku 2021 w turystyce.

Fot. GZ LZS Wola Krzysztoporska