Gminne Zawody Pożarnicze w Blizinie

Niemal 250 strażaków i dwie drużyny samorządowe z terenu gminy Wola Krzysztoporska rywalizowały w niedzielę, 15 lipca podczas Gminnych Zawodów Pożarniczych, które tym razem odbyły się w Blizinie.

Piękna pogoda sprawiła, że rywalizującym strażakom kibicowały nie tylko całe rodziny, ale i licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy. A do zawodów stanęło 15 drużyn seniorskich, 4 drużyny żeńskie, 4 drużyny seniorów młodszych (16 – 18 lat), 3 drużyny juniorów (12 – 16 lat) i dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze do lat 12. Poza regulaminem wystąpiły jeszcze dwie drużyny samorządowe.
Niespodzianką była wspaniała drużyna sołecka gospodarzy składająca się z pań z Koła Gospodyń Wiejskich pod wodzą sołtys Blizina Kamili Kaczorowskiej. Panie zaskoczyły nie tylko wyróżniającymi się strojami, ale i bardzo dobrym wyszkoleniem strażackim. To dzięki nim także uczestnicy zawodów mogli liczyć na pyszną grochówkę i ciasta.
Dobrze zaprezentowała się też drużyna samorządowa powołana przez wójta Romana Drozdka, obok którego zaprezentowali się: radna Edyta Michalak, Mariola Toma z Referatu Gospodarki Komunalnej UG, sołtys Blizina Kamila Kaczorowska, radny Michał Gaworczyk, zastępca wójta Mieczysław Warszada, sekretarz gminy Dominik Ambrozik i Mirosław Jakubczyk – komendant gminny ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej.

Na szczególne wyróżnienie zasługują oczywiście zwycięzcy – wśród seniorów OSP Gomulin (powtórzony sukces z ubiegłego roku), a wśród pań – OSP Bujny (najlepsza drużyna w powiecie piotrkowskim), ale wspomnieć też trzeba koniecznie o OSP Mąkolice, która – jako jedyna – wystawiła swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach, zgłaszając do zawodów aż 5 drużyn.

Oto szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach:

Drużyny żeńskie

1. OSP Bujny
2. OSP Mąkolice
3. OSP Gomulin
4. OSP Blizin

Seniorzy

1. OSP Gomulin
2. OSP Rokszyce
3. OSP Mąkolice
4. OSP Wola Krzysztoporska
5. OSP Krzyżanów
6. OSP Stradzew
7. OSP Bujny
8. OSP Majków Duży
9. OSP Krężna
10. OSP Woźniki
11. OSP Jeżów
12. OSP Blizin
13. OSP Bogdanów
14. OSP Parzniewice
15. OSP Piekary

Seniorzy młodsi (16 – 18 lat)

1. OSP Bujny
2. OSP Gomulin
3. OSP Mąkolice
4. OSP Piekary

Juniorzy (12 – 16 lat)

1. OSP Mąkolice
2. OSP Bujny
3. OSP Krężna

Młodzieżowe drużyny pożarnicze do lat 12

Ex aequo: MDP Parzniewice i MDP Mąkolice

Sędzią głównym zawodów był bryg. Marcin Pryczek, a zawody poprowadzili i komentowali prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej Grzegorz Konecki i Jan Czubała z UG w Woli Krzysztoporskiej.


Fot. Anna Wiktorowicz

Sztafeta Strażacka


Bojówka