Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej trzecie w kraju

Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej zajęło III – IV miejsce ex aequo w ogólnopolskim konkursie Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów pn. „100 lat Niepodległości na sportowo” realizowanych w środowisku wiejskim. Konkurs zorganizowany został przez Krajowe zrzeszenie LZS pod patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyróżnienie dla GZ LZS w Woli Krzysztoporskiej odebrał jego przewodniczący Tomasz Woźniak

Organizatorzy wyróżnili i nagrodzili festyn sportowo-rekreacyjny pn. „Dzień Sportu i Rekreacji z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, który odbył się 3 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Woli Krzysztoporskiej. – Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, bo to oznacza, że nasza praca jest zauważana i doceniana. Radość tym większa, że rywalizowaliśmy z 49 projektami z całego kraju – mówi Tomasz Woźniak, przewodniczący GZ LZS w Woli Krzysztoporskiej, który wraz z Anettą Mielczarek, prezesem LUKS Gryf Bujny odebrał pamiątkowy dyplom podczas podsumowania, które odbywało się 7 – 9 grudnia w Uniejowie.

Przypomnijmy, że nagrodzony projekt objął patronatem wójt gminy Wola Krzysztoporska, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które miały zainteresować udziałem każdego – od przedszkolaka do seniora. I tak dla najmłodszych dzieci była spartakiada (tor przeszkód, slalom z piłką, rzut woreczkiem, zbijanie kręgli, zgadywanki przyrodnicze i przeciąganie liny), dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, plac zabaw, malowanie twarzy, zabawy z animatorami oraz turniej „Mocowania się na macie” z zajęciami otwartymi prowadzonymi przez wicemistrza olimpijskiego Piotra Stępnia. Dla młodzieży zorganizowano turniej piłki nożnej (do lat 18, rywalizowały 4 drużyny) i turniej piłki siatkowej 3-osobowej, a dla pozostałych liczne konkurencje sportowo-rekreacyjne.
Powodzeniem cieszyła się zumba, którą tańczyli wszyscy. Odbyły się także pokazy samoobrony, zapasów, była kurtyna wodna i zabawa w pianie, wesołe miasteczko, występy klaunów.
Najwięcej emocji wzbudził jednak strażacki tor przeszkód Mega Firefighter (wciąganie zawieszonego na linie ciężaru, spacer farmera, przesuwanie opony metalowym młotem i przerzucanie jej, slalom, podawanie wody i na koniec ewakuacja).
Gośćmi specjalnymi byli sportowcy, wspomniany już Piotr Stępień i Łukasz Grela, członek kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, brązowy medalista ME z 2017 roku.
Ten festyn był integralną częścią dwudniowego „Święta Gminy”, nie mogło więc obyć się bez występów artystycznych – zaprezentowały się orkiestry dęte, różne zespoły, w tym Lady Punk Show i Sławomir, a na koniec odbyła się wielka zabawa taneczna. W sumie w dwudniowym festynie udział wzięło ok. 1000 osób.
W przygotowanie festynu zaangażowani byli działacze Gminnego Zrzeszenia LZS, nauczyciele wf z ZSCKP w Bujnach i Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, wolontariusze i lokalni sportowcy oraz zaprzyjaźnione organizacje, które wniosły nie tylko środki finansowe, ale własną pracę, doświadczenie i sprzęt sportowy, a były to: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Trybunalskim, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, kluby: LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, LUKS Gryf Bujny, LUKS Tie-Break Wola Krzysztoporska, LUKS Tytan Wola Krzysztoporska, OSP w Woli Krzysztoporskiej, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.