Gminny turniej gier i zabaw klas I-III

22 maja 2015 r. uczniowie klas I-III z terenu Gminy Wola Krzysztoporska spotkali się w Szkole Podstawowej w Bujnach, by w duchu zabawy i sportowej rywalizacji spędzić czas. Celem imprezy zorganizowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych była integracja dzieci z terenu Gminy Wola Krzysztoporska poprzez sport i rekreację, oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W sześciu rozgrywanych zabawach brali udział  uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, ze szkół: w Bujnach, Gomulinie, Woli Krzysztoporskiej, Krzyżanowie i Bogdanowie.

Każdą drużynę tworzyło 6 zawodników (3 dziewczynki, 3 chłopców) z danego rocznika (2007, 2008, 2009). Program zawodów obejmował gry i zabawy ruchowe: tor przeszkód,  sadzenie ziemniaków, sztafetę z piłką lekarską, sztafetę, skoki w dal z miejsca oraz rzuty woreczkami do kosza. W końcowej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, drugie miejsce Szkoła Podstawowa z Krzyżanowa, a na ostatnim miejscu podium ekipa ze Szkoły Podstawowej w Bujnach. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały piłki do siatkówki i dyplomy zaś te, które znalazły się na podium dodatkowo puchary.

Podczas zawodów uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, a wylosowani szczęśliwcy otrzymali plecaki i piłkę za prawidłowe rozwiązanie łamigłówki. W trakcie sportowych rozgrywek wszystkim dopisywały humory, momentami na   twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie. Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy tylko dobra zabawa.