I Gminny Turniej Gier i Zabaw w Bujnach

Była spora dawka emocji i sportowej rywalizacji. Na boisku „Orlik” w Szkole Podstawowej w Bujnach odbył się 6 czerwca I Gminny Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych.

W sportowej rywalizacji podczas imprezy zorganizowanej przez gminę Wola Krzysztoporska uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy. Nie mogło zbraknąć gospodarza turnieju, czyli Szkoły Podstawowej w Bujnach. Do współzawodnictwa stanęło 36 zawodników. Zespoły miały do pokonania 8 konkurencji sprawnościowych z wykorzystaniem przyrządów i przyborów sportowych. Każdy z zawodników miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się z kolegami z innych szkół. W trakcie sportowej rywalizacji panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie, zaś zapał i walka wyzwalały pozytywne emocje i uśmiechy. Tak naprawdę nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa – a w takiej sytuacji przegranych nie ma.
Drużyna Szkoły Podstawowej w Bujnach występująca w składzie: Mateusz Gaworczyk, Nikola Gemel, Jakub Misztela, Małgorzata Goska, Katarzyna Markiewicz, Adrian Sowa, Radosław Ogrodnik, Natalia Pruba, Zuzanna Szafrańska, Adrian Suwart, Jakub Seneczyn i Amelia Sowa w sportowej rywalizacji uplasowała się na I miejscu. Na II miejscu podium znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach, a III miejsce zdobyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bogdanowie.
Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały piłki do siatkówki i ręcznej oraz drabinki koordynacyjne. Nagrody i puchary wręczał wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka i dyrektor Szkoły Podstawowej w Bujnach Elżbieta Przybył.
Uczestnikom Turnieju gratulujemy i życzymy dużo sił i mobilizacji do zdobywania wysokich miejsc w kolejnych zawodach.