Gomulin w zwycięskim chórze Radia Łódź

szkolny chór z Gomulina

Uczniowie z Gomulina zaśpiewali „Szarą piechotę” i znaleźli się finale!

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Radio Łódź zaprosiło do wspólnej rywalizacji uczniów w wieku od 7 do 14 lat, którzy mieli za zadanie zaśpiewać wraz z chórem szkolnym jeden z dwóch utworów: „Przybyli ułani” lub „Szara piechota” i tym samym stworzyć „Patriotyczny Chór Radia Łódź”.
Celem było promowanie i wspieranie wychowania patriotycznego wśród dzieci przez aktywność artystyczną oraz umacnianie świadomości narodowej.
Do udziału w konkursie zgłosiło się blisko półtora tysiąca dzieci z około siedemdziesięciu szkół z terenu województwa łódzkiego. Chór Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego z Gomulina pod czujnym okiem nauczyciela muzyki Pawła Filipka wykonał utwór pt. „Piechota”.
– Ogromnie miło nam poinformować, że nasz szkolny chór znalazł się w zwycięskiej trójce! – mówią przedstawiciele szkoły.
Spośród wszystkich występów komisja konkursowa przyznała trzy równorzędne finałowe miejsca za najlepsze wykonania utworów.
28 listopada dyrektor szkoły Iwona Zapała i nauczyciel muzyki Paweł Filipek mieli zaszczyt odebrać z rąk prezesa Radia Łódź i przedstawiciela IPN w Łodzi nagrody w postaci vouchera na 3-godzinny pobyt w Kompleksie Basenowym Termy Uniejów, a także edukacyjne gry od łódzkiego oddziału IPN. W uroczystości w siedzibie Radia Łódź udział wzięli uczniowie śpiewający w zwycięskim chórze. Naszym utalentowanym chórzystom oraz wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych muzycznych sukcesów!

https://www.youtube.com/watch?v=ZAbFuPFtHK4

https://www.youtube.com/watch?v=AMpN8IFq_ms

Fot. SP Gomulin