Harcerski biwak i rajdowicze w Krzyżanowie

To był wyjątkowy weekend w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie. Placówka gościła bowiem harcerzy i uczestników jesiennego rajdu.

– Chcemy nawiązywać kontakty, integrować się i świetnie się bawić z lokalnym środowiskiem oraz istniejącymi tu organizacjami – mówią przedstawiciele SP Krzyżanów. – Dzięki takiej współpracy doszło do zorganizowania biwaku na terenie szkoły. Stacjonowała u nas 13. drużyna harcerska „Feniks” z Woli Krzysztoporskiej. Komendantka biwaku – Patrycja Cichecka oraz drużynowa – Paulina Kołacińska wraz ze swoimi harcerzami pojawiły się w szkole w piątek po południu. Szybko zorganizowały zbiórki, podzieliły zadania i obowiązki, rozlokowały swoich podopiecznych. Wśród harcerzy byli również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy wspaniale się bawili podczas różnorodnych zabaw i gier drużynowych, podchodów, balu przebierańców, wspólnego pieczenia ciasta. Dyrektor szkoły – Magdalena Ryżewska, we współpracy z KGW Krzyżanów i chętnymi rodzicami, zorganizowała poczęstunek, a także obiad naszym gościom – pyszną grochówkę.

W sobotę harcerze pomagali w poczęstunku dla rajdowiczów. Jednocześnie bowiem z biwakiem harcerskim odbywał się Rajd Jesienny z Woli Krzysztoporskiej do Gliny. Uczniowie SP Krzyżanów również bardzo aktywnie brali udział w tym wydarzeniu. – Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni przez naszą panią dyrektor na słodki poczęstunek i ciepłą herbatę. Podczas postoju dzieciaki miały okazję spędzić czas z harcerzami, wymienić się uwagami, spostrzeżeniami, czy zagrać w jedną z proponowanych gier. Dzięki temu wszyscy mogli – posileni i rozgrzani – powędrować aż do samej Gliny, gdzie czekał na nich grill i zabawy na placu zabaw. Wydarzenie zakończyło się podziękowaniami ze strony dyrektora Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej Zbigniewa Ziemby dla uczestników rajdu, organizatorów, w tym także dyrektor Magdaleny Ryżewskiej – relacjonuje Wioletta Wyrębkiewicz z SP Krzyżanów. – W niedzielę pożegnaliśmy harcerzy, którzy – mamy nadzieję – ciekawie spędzili czas w naszej szkole. Zapraszamy ich ponownie, ponieważ dzieciaki czują niedosyt i chcą więcej i częściej takich atrakcji. Komendantka – Patrycja i drużynowa – Paulina spisały się na medal, pozostawiając szkołę w nienaruszonym stanie. Bardzo odpowiedzialnie podeszły do organizacji i bezpieczeństwa w trakcie biwaku. Od razu widać, że ich harcerze są przyzwyczajeni do dyscypliny i porządku. Brawo dziewczyny!!!

Za pomoc w organizacji biwaku na szczególnie podziękowania zasługują: KGW Krzyżanów i rodzice dzieci z SP – państwo Angelika i Michał Jakubiakowie, Mariola i Dariusz Kapustowie, Monika Dziano, Zdzisława i Henryk Blaźniakowie.