Harcerstwo lepsze niż szukanie pokemonów

Harcerze i harcerki z 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej w pierwszą sobotę października przeprowadzili dla dzieci i młodzieży grę terenową nawiązującą do modnego poszukiwania pokemonów w okolicy.

Było to nietypowe poszukiwanie, bo wykorzystane zostały do niego techniki harcerskie. Uczestnicy przekonali się, że wykorzystywanie telefonów komórkowych w każdej sytuacji nie jest najlepsze. Rozwiązywanie harcerskich szyfrów i wyszukiwanie za pomocą wykrywacza metalu daje o wiele większą satysfakcję. Patrole musiały zmierzyć się też z wykonywaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej i znać przepisy ruchu drogowego, a także biegać w masce przeciwgazowej. Tak przygotowane zadania sprawiły radość wszystkim biorącym udział w imprezie osobom.
Harcerski apel na zakończenie gry okazał się ważnym momentem, na który czekają sumienni harcerze, ponieważ niektórzy złożyli przyrzeczenia i przyjęli krzyż. Najpierw musieli jednak podjąć decyzję, czy są na to gotowi. W realizację gry zaangażowani byli nauczyciele Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej: Anna Gątkowska oraz Marlena Danielak, a także rodzice harcerzy i harcerek.
Przypomnijmy, że zbiórki odbywają się w piątki w godz. 17.00 -18.30 w szkole.
Kontakt: dh Katarzyna Michalak, www.8trop.pl.