Harcerze pomagają poszkodowanym w nawałnicach

Harcerze jednoczą się w pomocy osobom poszkodowanym przez nawałnice. Szczep Drużyn Ósmych HARC organizuje zbiórkę potrzebnych szkolnych przyborów. Można włączyć się w pomoc poprzez bezpośrednie pozostawienie darów w siedzibie stowarzyszenia lub poprzez drużynę 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej.

– Skutki nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przetoczyła się przez Pomorze, okazały się bardzo dramatyczne. Ucierpiało wielu ludzi, wśród nich również dzieci… Wszyscy to wiemy. Mieszkańcy zniszczonych terenów wszystkie swoje siły i środki przeznaczają na ratowanie domostw i swoich gospodarstw. Ogrom potrzeb, które konsultowaliśmy z sołtysami i mieszkańcami dotkniętych gmin, jest nadal niebywała. Nikt z nich nie myśli jeszcze w tej chwili o tym, że niebawem zaczyna się szkoła – a środki, które mieli przeznaczyć na wyprawki, pójdą na najpilniejsze potrzeby egzystencjalne.
Uważamy, że to nasza rola! – apelują harcerze. – Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i mieszkańców wszelkich okolicznych gmin z prośbą o zaangażowanie się w pomoc w tej tragedii. POMÓŻCIE!!! KAŻDY, KTO MA SERCE!

Zwracamy się również z wielką prośbą do wszystkich lokalnych mediów, firm prywatnych, instytucji i organizacji społecznych z prośbą o wsparcie tej akcji… nie pozostawajcie obojętni… nasze i Wasze dzieci też jeżdżą na obozy….

ZBIÓRKA RZECZY:
Stowarzyszenie Przyjaciół dzieci i Młodzieży HARC
97-300 Piotrków Trybunalski,
ul. Zamurowa 1

CODZIENNIE W GODZINACH:

poniedziałek: 16.00-20.00
wtorek: 10.00-14.00
środa: 16.00-20.00
czwartek: 10.00-14.00
piątek: 16.00-20.00

A w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia w godzinach od 15.00 do 19.00

POTRZEBY:
Artykuły higieniczne,
Środki czystości,
Plandeki,
Zeszyty, bloki kolorowe i bloki rysunkowe,
Długopisy, ołówki, kredki,
Piórniki i plecaki szkolne,
Plasteliny, farby, mazaki,
Wszystkie inne materiały szkolne…