Harcerze topili ekologiczne marzanny

Ponad 100 zuchów, harcerzy i instruktorów wzięło udział w Rajdzie Topienia Marzanny zorganizowanym 19 marca w miejscowości Wygoda przez Szczep Drużyn Ósmych HARC oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.

Uczestnikami imprezy było też 30 harcerzy z 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej, należącej do Szczepu, a działającej przy Zespole Szkolno–Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej. Podczas kilkukilometrowej trasy uczestnicy tworzyli kreatywne marzanny, by pożegnać zimę. Jedna z tras miała szczególnie ekologiczny charakter. Harcerze i harcerki tworzyli kukły z surowców wtórnych, po drodze czytali informacje o ich przetwarzaniu i rozwiązywali quiz z wiedzy ekologicznej. Każda szóstka zuchów i zastęp harcerski przy prezentacji swoich prac przedstawiali też piosenki i teksty odnoszące się do tematyki dbania o środowisko naturalne. Pożytecznym zadaniem okazało się sprzątanie przez dzieci i młodzież lasu.
Podsumowanie zabawy nastąpiło w atmosferze uroczystego apelu harcerskiego, podczas którego zostały wręczone sznury funkcyjne dla zastępowych drużyny z Woli Krzysztoporskiej. Nie zabrakło też kiełbasek i harcerskich piosenek przy gitarze.
– Za pomoc w przygotowaniu tego spotkania składamy podziękowania dla Koła PZW nr 35 z Woli Krzysztoporskiej oraz rodziców harcerzy. Ponadto podziękowania kierujemy do proboszczów i parafian z terenu gminy Wola Krzysztoporska za wsparcie dla harcerzy podczas sprzedaży palemek wielkanocnych, które były przygotowywane samodzielnie przez nich w ciągu ostatnich kilku tygodni. Środki pozyskane podczas akcji zostaną przeznaczone dla osób wyjeżdżających na wypoczynek letni do miejscowości Szklana Huta w terminie 9 – 30 lipca 2016 – informują organizatorzy. – Osoby chętne, które chcą przeżyć harcerską przygodę oraz rozwijać samodzielność i kreatywność, zapraszamy na zbiórki, odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.30 w harcówce w ZSG w Woli Krzysztoporskiej. Organizujemy również biwaki, rajdy oraz wakacyjne obozy harcerskie.