Harcerze uczyli harcerzy

Harcerze z drużyny z Woli Krzysztoporskiej działającej przy Szczepie Drużyn Ósmych „HARC” zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek bieg harcerski, dzieląc się umiejętnościami zdobytymi podczas zbiórek, biwaków i obozów.

W imprezie wzięło udział prawie 70 osób. Wszystkie patrole świetnie się spisały na punktach, do których musiały dotrzeć, posługując się mapą. W miejscach zadań harcerze udzielali pierwszej pomocy, łączyli się za pomocą krótkofalówek i morse’a, uczyli się terenoznawstwa, robienia węzłów i stosów ogniskowych. Niespodzianką na trasie była wizyta w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Krzysztoporskiej, gdzie uczestnicy biegu mogli zapoznać się szczegółowo z wyposażeniem wozu strażackiego.
Na zakończenie zabawy odbył się apel z wręczeniem nagród i sznurów funkcyjnych. Zgodnie z odczytanym rozkazem druh Filip Fijałkowski został zastępowym zastępu „Sokoły”, druhna Martyna Bykowska zastępu „Lisice”, druhna Katarzyna Skalska zastępu „Jaszczurki”. Druhna Natalia Cejnóg została zastępową zastępu „Fretki” na czas próbny. Druh Emil Michalczyk dostąpił zaszczytu otrzymania munduru. Po apelu wszyscy zasiedli przy ognisku, śpiewając piosenki. Bieg wygrał patrol „Truskawki w czekoladzie”. Gratulujemy!
– Za pomoc w przygotowaniu imprezy dziękujemy panu Błażejowi Strzelczykowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Krzysztoporskiej za ciekawą lekcję, Piekarni „Danielak” oraz PPHU „OLA” za podarunek w postaci pieczywa i kiełbasek na ognisko, panu Jarosławowi Idzikowskiemu za udostępnienie miejsca dla harcerzy, wolontariuszom z Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu za opiekę nad uczestnikami biegu, harcerzom i harcerkom ze Szczepu Drużyn Ósmych „HARC” za przygotowanie trasy – mówią harcerze wraz z drużynową Katarzyną Michalak. – Dziękujemy również wszystkim, którzy do tej pory wsparli działanie drużyny. Są nimi Koło Wędkarskie nr 35 w Woli Krzysztoporskiej oraz wójt gminy Wola Krzysztoporska – pan Roman Drozdek wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.