Harcerze uczyli się i odpoczywali

W dniach 2 – 16 sierpnia harcerze z 13. Drużyny Harcerskiej „Feniks” z Woli Krzysztoporskiej spędzali aktywnie czas na obozie harcerskim w Pólku. Organizację wypoczynku wsparła gmina Wola Krzysztoporska.

W ciągu tych dwóch tygodni uczestnicy mieli okazję przenieść się na tereny Dzikiego Zachodu, aby wspólnie oddać się gorączce złota, zdobywać nowe tereny, ale przede wszystkim zintegrować się z innymi harcerzami z Kleszczowa oraz harcerkami z Kiełpińska.
W trakcie obozu odbyły się również zajęcia o tematyce antyalkoholowej, w trakcie których drużynowa przybliżyła harcerzom to zagadnienie. Uczestnicy wspólnie tworzyli plakaty przedstawiające negatywne skutki uzależnień oraz dyskutowali na te tematy. Mieli okazję, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i wspólnie próbowali zrozumieć ten problem oraz starali się znaleźć sposoby wychodzenia z nałogu.
Oprócz tego w trakcie obozu odbyły się: spływ kajakowy po Zalewie Koronowskim oraz laserowy paintball. Ponadto harcerze brali udział w wielu grach terenowych i zajęciach przygotowanych przez kadrę obozu.
Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia została zorganizowana przez ZHP Chorągiew Łódzka im. A. Kamińskiego Hufiec Piotrków Trybunalski oraz współfinansowana przez wójta gminy Wola Krzysztoporska oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. 13. Drużyna Harcerska „Feniks” z Woli Krzysztoporskiej