Harcerze z Woli w japońskiej stylizacji

Harcerze z 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej w japońskiej stylizacji uczyli się zdrowego życia.

Harcerze z Woli Krzysztoporskiej w tym roku obóz harcerski przeżyli w miejscowości Pólko koło Koronowa. Podczas zajęć dominowała tematyka samodzielnego i zdrowego trybu życia, opartego na funkcjonowaniu bez nałogów, tak jak nakazuje prawo harcerskie.
Zajęcia odbywały się w japońskiej stylizacji, a ich różnorodność przysporzyła niezapomnianych wrażeń i wspomnień uczestnikom. Ważnym elementem każdego obozu jest poznawanie technik harcerskich, budowanie prawidłowych więzi międzyludzkich, wzbudzanie szacunku do drugiego człowieka, poznanie wartości służby i patriotyzmu.
Harcerze odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, ulokowane w dworze szlacheckim, w którym urodził się Józef Wybicki. Byli też w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, a także na szczycie kaszubskiej wieży widokowej im. Jana Pawła II. Poza tym odbyli wędrówki, a podczas zwiadów pomagali miejscowym w ich codziennych obowiązkach. Brali udział w konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Urząd Miejski i Komisariat Policji w Koronowie, w którym zajęli III miejsce.
Podczas festiwalu przedstawiciel gminy wyraził słowa podziękowania za zeszłoroczną pomoc w zgromadzeniu materiałów papierniczych dla dzieci z terenu gminy dotkniętych skutkami nawałnicy. Również wielu uczniów i rodziców szkoły podstawowej w Woli Krzysztoporskiej przyłączyło się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”. Miejscem zbiórki były szkolne biblioteki. Za dar serca kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom.
Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”, Szczep Drużyn Ósmych „HARC”. Wyjazd współfinansowany był przez wójta gminy Wola Krzysztoporska, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(źródło: 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej)