„Hejtu nie lansuję, hejt blokuję!”

Uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej wyróżniona w konkursie literackim „Hejtu nie lansuję, hejt blokuję”! 10 grudnia 2019 r. w auli Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim z udziałem zaproszonych gości, uczestników, bibliotekarzy i nauczycieli odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu.

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Ogółem na XX edycję Powiatowego Konkursu Literackiego przesłano 78 opowieści z 25 instytucji oświatowych i kulturalnych.
Jurorzy – Monika Kauc i Witold Stawski oceniali prace pod względem zgodności treści z tematem, stopnia samodzielności, indywidualizmu i oryginalności ujęcia, poprawności kompozycyjnej, uporządkowania układu treści, spójności tekstu, doboru słownictwa, poprawności leksykalnej, frazeologicznej i gramatycznej, poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.

Wyróżnienie otrzymała Iga Kozub – uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Jej nauczycielką języka polskiego i wychowawcą jest Gabriela Adryańczyk.
Idze gratulujemy pierwszego znaczącego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju, by zawsze była wrażliwa i nigdy nie bała się przedstawiać trudnych tematów.

Fot. SP Wola Krzysztoporska