Historia Bożego Narodzenia w Gomulinie

Przypominając historię Świętej Rodziny, opowiedzieli o problemach tych współczesnych rodzin. 22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.

Uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Tosiek i Pawła Filipka przedstawili historię Bożego Narodzenia. Bohateremi tegorocznych jasełek była – obok Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, Trzech Króli – współczesna rodzina zmagająca się z codziennymi problemami. W zabieganym świecie, w którym potrzeby materialne przesłaniają sprawy duchowe, rozluźniają się relacje międzyludzkie – dzieci, tak samo jak przed laty, potrzebują ciepła i miłości rodzicielskiej.
W uroczystości uczestniczyli zaproszenie goście: ks. Tadeusz Koziorowski, proboszcz parafii w Gomulinie, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, jego zastępca Mieczysław Warszada, przedstawiciele straży pożarnej: Wojciech Kamiński i Mateusz Maślanka, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Pirek oraz byli dyrektorzy szkoły Danuta Stępień i Kazimiera Dryżek.