I w Woli Krzysztoporskiej są dawcy szpiku

Póki co oczywiście potencjalni dawcy szpiku. Tych osób, które zadeklarowały, że w razie odnalezienia genetycznego bliźniaka są gotowe pomóc choremu, jest od niedzieli (7 czerwca) o 17 więcej. Tyle bowiem zarejestrowało się w bazie dawców podczas rodzinnego pikniku „Podziel się zdrowiem” w Woli Krzysztoporskiej. Podczas imprezy można też było skorzystać z bezpłatnych badań.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy z jego zdrowiem wszystko w porządku, mógł to sprawdzić podczas prowadzonych bezpłatnie badań i konsultacji (pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glukozy, badanie słuchu, porady specjalistów chorób wewnętrznych, dietetyka), wysłuchać rad dotyczących suplementacji diety, a nawet spróbować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Krzysztoporskiej, Gliny, Woźnik. Były też pokazy masażu relaksacyjnego i pierwszej pomocy, a chętni mogli honorowo oddać krew i zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.
– Szczególne podziękowania kierujemy do pań z kół gospodyń wiejskich i strażaków z Woli Krzysztoporskiej – mówią organizatorzy przedsięwzięcia, którymi byli: wójt gminy Wola Krzysztoporska, radni gminy Beata Wieczorek i Marcin Olejnik, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Kultury.
Partnerami akcji byli: HDK, NFZ, DKMS, Medyczna Szkoła Policealna, Almed, Elanda, Witasport, KGW, OSP, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Woli Krzysztoporskiej.