„Idzie wiosna – nie łam się” – weź udział w bezpłatnej akcji profilaktycznej!

Plakat - na niebieskim tle pomarańczowy napis - idzie wiosna - nie łam się akcja profilaktyczna; informacje jak w treści

Uwaga! Już w marcu będzie można wziąć udział w bezpłatnym badaniu i konsultacjach. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 1, 8, 15 i 22 marca 2022 roku organizuje akcję profilaktyczną w zakresie osteoporozy „IDZIE WIOSNA – NIE ŁAM SIĘ”.

Plakat - na niebieskim tle pomarańczowy napis - idzie wiosna - nie łam się akcja profilaktyczna; informacje jak w treściAkcja profilaktyczna będzie prowadzona przez Regionalny Ośrodek Diagnostyki Leczenia Osteoporozy w Piotrkowie Trybunalskim, który mieści się przy ul. Kostromskiej 66, którego kierownikiem jest dr n. med. Witold Tomaszewski, specjalista endokrynolog.
Aby wziąć udział w bezpłatnym badaniu i konsultacji z dr Witoldem Tomaszewskim należy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 44 732 88 45 w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim od 7:30 do 15:30.
Osteoporoza (zwana również „cichym złodziejem kości”) – to stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią 2,1 mln osób, w tym 1,7 mln kobiet.

Więcej informacji na temat osteoporozy można znaleźć na stronie:
https://www.powiat-piotrkowski.pl/informacje/idzie-wiosna-nie-lam-sie-rusza-powiatowa-akcja-profilaktyczna