II Rajd Wiosenny z Parzniewic do Napoleonowa

uczestnicy rajdu pieką kiełbaski przy ognisku

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzniewicach wraz z opiekunami wyruszyli w sobotę, 19 marca br. na swój pierwszy w tym roku pieszy rajd edukacyjny, który zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu „Pomagajki”.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej wśród dzieci oraz promowanie ruchu i zdrowego, aktywnego wypoczynku. Uczniowie pokonali dystans ok. 10 km z Parzniewic do Napoleonowa i z powrotem. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały uczestnikom.
– Przez całą drogę wspomagali nas strażacy z OSP Parzniewice. W Napoleonowie na wszystkich czekały atrakcje: pieczenie kiełbasek przy ognisku, gorąca herbata, tosty, zwiedzanie stadniny koni, rozstrzygnięcie konkursu na eko-marzannę – mówią organizatorzy rajdu. – Był to bardzo przyjemnie spędzony czas. Mogliśmy aktywnie wypocząć i zintegrować się z uczestnikami. W czasie marszu podziwialiśmy piękno przyrody. Wszystkim bez problemu udało się pokonać trasę rajdu. Uczniowie w dobrych nastrojach, zmęczeni, ale szczęśliwi, wrócili do domu. Serdecznie dziękujemy strażakom i państwu Ostrowskim z Napoleonowa za miłą współpracę.
(Tekst i zdjęcia Bogusława Niezgoda-Magiera)