Imprezowy szał na dożynkach w Piekarach

„Cieszą się młodzi, cieszą się starzy, bo jest impreza i banan na twarzy” jak śpiewa w jednym ze swoich przebojów gwiazda tegorocznych dożynek grupa GESEK to zapowiedź dobrej zabawy na tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych, które odbędą się 27 sierpnia w miejscowości Piekary (teren boiska sportowego).

Uroczystości rozpoczną się przemarszem dożynkowego korowodu, który ruszy o godzinie 13.40 spod Domu Ludowego w Piekarach. O godzinie 14.00 już na terenie boisku odprawiona zostanie uroczysta polowa msza dziękczynna, a po niej około godz. 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów. Na scenie podzielony zostanie dożynkowy chleb z tegorocznych zbiorów, przekazane zostaną też dożynkowe wieńce.
O godzinie 17.00 część artystyczną otworzy koncert kapeli z Orzku, oraz występ zespołu Pasjonatki.
Od godziny 18.40 na scenie zagości muzyka disco polo, pojawi się bowiem zespół  Cristo Dance, a o godzinie 19.40 zebranych w biesiadne klimaty muzyki country wprowadzi grupa Gang Marcela.
O 21:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru grupy GESEK. Kto po godzinnym koncercie nie będzie miał ochoty na powrót do domu, będzie mógł kontynuować zabawę podczas dyskoteki pod gwiazdami z zespołem muzycznym. Na koniec (przewidywany na godz. 23.00) dla wszystkich zabłysną na niebie sztuczne ognie.
W programie Dożynek przewidziano także konkursy z nagrodami, wystawy okolicznościowe produktów żywnościowych, prezentację prac twórców ludowych i rzemiosła. Dla dzieci będzie wesołe miasteczko, a dla dorosłych bufety gastronomiczne i ogródek piwny.
Na Dożynki Gminy Wola Krzysztoporska zapraszają Wójt, Rada Gminy oraz mieszkańcy miejscowości Piekary!
Sponsorem głównym Dożynek jest firma Trans-Ochrona Security Sp. z o.o. z Piekar.