Jak wypełnić wniosek suszowy?

Susza dotknęła także ciebie? Masz protokół oszacowania szkód, ale nie wiesz, jak wypełnić wniosek o udzielenie pomocy finansowej? Już w najbliższy piątek (11 października) w wolskim GOK-u odbędzie się szkolenie. Warto przyjść, bo wnioski suszowe należy złożyć w ARiMR do 31 października.

Powiatowa Izba Rolnicza w Piotrkowie Trybunalskim oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim informują, że 11 października 2019 r. (piątek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej (ul Południowa 2) o godzinie 11.00 odbędzie się szkolenie dla rolników, którzy otrzymali protokoły z oszacowania szkód spowodowanych suszą, na temat wypełniania wniosków o udzielenie pomocy finansowej producentowi rolnemu, w którego gospodarstwie rolnym szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30% danej uprawy (wnioski suszowe). Wnioski te należy złożyć do dnia 31 października w biurze powiatowym ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na ww. szkolenie, które przeprowadzi pracownik ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim.