Jakie były ferie z wolskim GOK-iem?

Druga połowa lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej upłynęła pod znakiem feryjnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Program pt. „Rok za rokiem ferie z GOK-iem” był zróżnicowany i ułożony tak, aby każde dziecko mogło skorzystać z zajęć, które lubi. Przez pierwszy tydzień ferii codziennie odbywały się zajęcia muzyczne z Mariuszem Wieczorkiem, na których można było pośpiewać i spróbować gry na instrumentach muzycznych. Dwa razy w tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych z Małgorzatą Golec – instruktorką tańca i zumby, a także plastycznych z Joanną Filipek.
Ważnym punktem podczas tegorocznych zajęć było spotkanie instruktażowe z policjantką Anną Nadajczyk, ratownikiem medycznym Aleksandrem Kuligiem, strażakiem Błażejem Strzelczykiem, którzy pokazali, jak zachować bezpieczeństwo podczas codziennych czynności oraz udzielania pierwszej pomocy. Na własnym przykładzie o zgubnych skutkach uzależnienia opowiadał też podczas pogadanki profilaktycznej pan Tomasz.
W drugim tygodniu odbywały się niezwykle kreatywne zajęcia plastyczne z Magdaleną Ryżewską, na których dzieci wykonywały prace i przedmioty, które później posłużyły do wspólnej zabawy. Podobnie jak w pierwszym tygodniu, można było spróbować swoich sił w tańcu oraz czytaniu, gdyż odbyły się zajęcia biblioteczne z książką połączone z zajęciami plastycznymi. Przez cały okres ferii zimowych dzieci mogły oglądać bajki wyświetlane na pięknej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.
Dwa tygodnie ferii szybko minęły, a na ich zakończenie dla wszystkich dzieci wystąpili artyści Teatru DUET w pełnym humoru spektaklu „Foszek czyścioszek”.
Tegoroczne zajęcia dzięki zróżnicowaniu i wspaniałym instruktorom cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła wysoka frekwencja małych uczestników.

– Serdecznie dziękujemy dzieciom uczestniczącym w tegorocznych zajęciach oraz prowadzącym je instruktorom. Szczególne podziękowania kierujemy do Marty Kopackiej z GKRPA w Woli Krzysztoporskiej za współorganizację oraz współfinansowanie tych wspaniałych zajęć i zapraszamy ponownie za rok na kolejne ferie z GOK-iem – mówią dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.