Jaś z Woźnik pierwszym dzieckiem urodzonym w tym roku

Jaś z Woźnik – mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska – jest pierwszym dzieckiem, które w 2016 r. przyszło na świat w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Mały Jaś z mamą Agnieszką Marusińską

Mama i syn czują się dobrze. – Mimo że był to mój pierwszy poród, to zdaniem położników nie trwał zbyt długo. Do szpitala trafiliśmy ok. godziny 6.00 rano, a Jaś przyszedł na świat o godzinie 9.40 – opowiada pani Agnieszka Marusińska, szczęśliwa mama, której przy porodzie towarzyszył mąż Piotr. I to nie tylko towarzyszył, ale i czynnie wziął w nim udział, przecinając pępowinę.
Noworodek ważył 4.750 gramów, mierzył 61 cm, jest zdrowy i podobnie jak mama, czuje się dobrze. Na świat przyszedł prawie zgodnie z terminem. – Prawie, bo ten wyznaczony przez lekarza to 6 stycznia. Syn postanowił nam jednak zrobić niespodziankę trochę wcześniej – opowiada mama.
Jaś_11Rodzice już postanowili, że ich syn będzie miał na imię Jaś. – To jedyne imię, które podobało się i mojemu mężowi, i mnie – mówi pani Agnieszka.
A my gratulujemy i życzymy wszystkiego, co najlepsze, całej rodzince!

Fot. Ewa Tarnowska-Ciotucha