Jasełka w Gomulinie

Społeczność Szkoły Podstawowej w Gomulinie, rodzice i zaproszeni goście 20 grudnia zgromadzili się na hali sportowej, by jak co roku uczestniczyć w jasełkach bożonarodzeniowych.

Uczniowie, od tych najmłodszych z oddziałów przedszkolnych, aż po uczniów klasy VIII, długo i pilnie przygotowywali się, by słowem, śpiewem i tańcem jak najlepiej przybliżyć historię narodzin Jezusa i wprowadzić zgromadzonych w świąteczny nastrój.
Tegoroczne przedstawienie zatytułowane „Mario, czy już wiesz” to opowieść o Maryi – Matce Dzieciątka Jezus i wszystkich matkach, zarówno tych z czasów współczesnych Jezusowi, jak i obecnie żyjących, zmagających się z codziennością, dla których Maryja zawsze była i pozostanie niedoścignionym wzorem macierzyństwa.
Mali aktorzy świetnie wcielili się w role aniołów, pasterzy, świętej rodziny, trzech króli, co zostało docenione i nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Jednak najbardziej spodobały się odgrywane przez pierwszoklasistów owieczki. To one dostały największe oklaski. Scenariusz, reżyserię i scenografię inscenizacji przygotowała nauczycielka religii Małgorzata Tosiek. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Paweł Filipek.
Uroczystość zakończyła się wspólnie zaśpiewaną kolędą „ Bóg się rodzi” i wręczeniem przez dyrektor Iwonę Zapałę nagród uczniom biorącym udział w konkursie na najpiękniejszy wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło również wielu ciepłych świątecznych i noworocznych życzeń.

Fot. SP Gomulin