Jasełka w Krzyżanowie

Uczniowie z Krzyżanowa jasełkowym przedstawieniem wprowadzili szkołę w świąteczno-noworoczny nastrój.

Bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez uczniów pod okiem Anety Bełdowskiej zaprezentowano 22 grudnia 2017 r. Były wzruszające kolędy, zabawny „taniec owieczek” i baśniowe postacie, które przyszły z darami i życzeniami do maleńkiego Jezusa.
Świąteczne życzenia i podziękowania dla wspaniałych aktorów złożyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie Magdalena Ryżewska. – Wszyscy pracujemy na sukces naszej szkoły, dlatego szczególnie pragnę podziękować za zaufanie i pomoc nauczycielom i rodzicom, ale także uczniom – za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. To bardzo ważne, żebyśmy razem tworzyli tę szkołę, współpracowali i wzajemnie się wspierali – mówiła. Życzenia złożył także ksiądz proboszcz parafii Milejów Piotr Szubski.
Tuż po jasełkach wręczono nagrody w konkursach na najpiękniejszą kolędę i pastorałkę oraz na najbardziej oryginalny kaligram z języka angielskiego (wierszowany utwór, który swym kształtem graficznym przypomina kształt jakiegoś przedmiotu). Nagrody rozdawały organizatorki konkursów: Elżbieta Świątko i Katarzyna Renosik. Nikt nie wyszedł jednak w tym dniu z pustymi rękami. – Okazało się, że naszą panią dyrektor odwiedził już wcześniej Święty Mikołaj, który podarował nam nowiutkie krzesła uczniowskie! Ale to nie koniec, dostaliśmy też odtwarzacz CD, komisyjnie rozpakowany i zaprezentowany przez przewodniczącego szkoły – Mateusza Wysmyka. Były również słodkie upominki dla każdego z uczniów. Jednak prawdziwą niespodziankę sprawiły nam panie z KGW w Krzyżanowie, które podarowały nam prezent w postaci dofinansowania do tegorocznej zabawy choinkowej. Podarunek przekazała na ręce dyrektor szkoły przedstawicielka KGW – Angelika Jakubiak – dodaje Wioletta Wyrębkiewicz z SP w Krzyżanowie.