Julita Furczyńska – nauczyciel na medal

Julita Furczyńska ze swoimi uczniami ZS CKP Bujny

Najlepsza w powiecie piotrkowskim, piąta w całym województwie łódzkim – tak uczniowie oceniają Julitę Furczyńską, polonistkę z ZS CKP w Bujnach, mieszkankę gminy Wola Krzysztoporska, która dzięki ich głosom wygrała powiatowy etap plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.

Skończyła dwa kierunki – filologię polską i informatykę finansowo-bankową. Jest też egzaminatorem maturalnym. Ale dla uczniów jest nie tylko nauczycielem, lecz i prawdziwym wychowawcą. Kiedy trzeba – zostaje po lekcjach, by rozmawiać na trudne tematy. A kiedy indziej – żeby podszlifować wiadomości przed maturą. – Przyznaję, jestem wymagająca, ale staram się też rozumieć uczniów, ich emocje i czasem trudne życiowe sytuacje. A jako polonistka robię wszystko, by uczniowie chcieli słuchać i rozumieć, no i przede wszystkim czytać – mówi Julita Furczyńska, która w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” organizowanym przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” zajęła I miejsce w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim w kategorii „nauczyciel szkół ponadpodstawowych”.

Edyta Owczarek z wychowankami
Warto dodać, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach, jako jedyna szkoła w powiecie piotrkowskim, była licznie reprezentowana. Do I etapu zgłoszono aż 4 nauczycieli: Julitę Furczyńską (nauczycielkę języka polskiego i wiedzy o kulturze), Helenę Misztelę (nauczycielkę przedmiotów zawodowych), Edytę Owczarek (nauczycielkę geografii i biologii) oraz Zbigniewa Parnaka (nauczyciela języka angielskiego). Ostatecznie zwyciężyła Julita Furczyńska, a trzecie, również wysoko punktowane miejsce, zajęła Edyta Owczarek (zdobywczyni I miejsca w zeszłorocznym plebiscycie na Nauczyciela Roku).
II – wojewódzki etap konkursu zakończył się 12 listopada 2018. Julita Furczyńska zajęła tam wysokie 5 miejsce.
Gratulujemy nagrodzonym pedagogom!