Kajakowy spływ i biesiada ze strażakami z Woli Krzysztoporskiej

Kajakowy spływ urokliwym biegiem Pilicy, a później biesiada przy ognisku z ludowymi, historycznymi i patriotycznymi pieśniami. Tak wyglądało integracyjne spotkanie dla mieszkańców, które strażacy z OSP w Woli Krzysztoporskiej zorganizowali przy wsparciu środkami finansowymi z Budżetu Województwa Łódzkiego na 2019 rok.

– W dzisiejszym świecie zanika potrzeba kultywowania tradycji regionalnych, dlatego w ramach integracji społecznej OSP w Woli Krzysztoporskiej przy wsparciu środków finansowych w ramach Budżetu Województwa Łódzkiego na 2019 rok w dniu 10 sierpnia 2019 r. zorganizowała Biesiadę wieczorną przy muzyce ludowej (wspólne śpiewanie pieśni ludowych i historycznych, szerzenie kultury regionu łódzkiego). To jedna z kilku imprez w ramach projektu „Sto dziesięć lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Krzysztoporskiej”, na który to projekt Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał OSP Wola Krzysztoporska 10 tys. zł – opowiada Aleksander Kulig z OSP w Woli Krzysztoporskiej. – Biesiada rozpoczęła się spływem kajakowym z miejscowości Trzy Morgi, a zakończyła się w miejscowości Kurnędz. Spływ, podczas którego można było podziwiać przepiękne krajobrazy województwa łódzkiego, odbywał się urokliwą rzeką Pilicą. A później uczestnicy (ok. 70 osób) udali się do Sulejowa, gdzie odbyło się tradycyjne pieczenie kiełbasek, któremu towarzyszył śpiew pieśni historycznych, ludowych i patriotycznych począwszy od najstarszych uczestników, aż do najmłodszych – dodają przedstawiciele OSP.
W związku z dużym przekrojem wiekowym uczestniczących w Biesiadzie, organizatorzy docenili tych najmłodszych, tj.: Alberta Kuliga, Nel i Igę Skawińskie oraz najstarszą uczestniczkę panią Stefanię Wszelaką.
W trakcie imprezy istotnym punktem programu okazał się konkurs wiedzy o regionie łódzkim. Zwycięzcy zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.
– Okazuje się, że nie tylko muzyka łączy pokolenia, dlatego tego typu inicjatywy są tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie – dodaje Aleksander Kulig z OSP.

Fot. OSP Wola Krzysztoporska