KGW Kacprów pokazało wielkanocny stół

Choć święta już za nami, warto wrócić na chwilę do niedzieli palmowej (20 marca), kiedy to po raz kolejny w Moszczenicy odbył się Powiatowy Przegląd Stołów i Palm Wielkanocnych. Gminę Wola Krzysztoporska reprezentowało KGW Kacprów.

Przewodnicząca Ewa Jarząbek, Lidia Goska, Danuta Renosik, Renata Kiereś i Aleksandra Famulska – panie z KGW Kacprów reprezentowały – i to z powodzeniem – gminę Wola Krzysztoporska podczas moszczenickiego przeglądu. Na stole znalazły się mazurki, pieczenie, jajka w różnym wydaniu, pięknie przybrane koszyki wielkanocne i olbrzymia, własnoręcznie wykonana palma. Wszystkie ozdoby stołu panie wykonały same, podobnie jak niezwykłe potrawy. Wielką popularnością cieszyły się swojskie wędliny zaprezentowane na gminnym stole. Panie częstowały odwiedzających także ciastem i białym barszczem, a wśród gości próbujących świątecznych specjałów znalazły się między innymi poseł na Sejm RP Elżbieta Radziszewska i przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Maria Głowacka.

Za udział w konkursie KGW Kacprów otrzymało statuetkę starosty powiatu piotrkowskiego i dodatkowo nagrodę rzeczową za „wędzonkę w pomarańczy”.

W tegorocznej przedświątecznej imprezie udział brały: szkoły ponadgimnazjalne z Bujen, Szydłowa, Czarnocina, Sulejowa i Wolborza, a także reprezentacje gmin Aleksandrów, Wolbórz, Moszczenica, Gorzkowice, Rozprza, Sulejów, Łęki Szlacheckie oraz Ręczno.