Kocham babcię, kocham dziadka!

Pod takim hasłem obchodzono tegoroczny Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

W szkolnym kalendarzu to wyjątkowa uroczystość, jedna z najmilszych i najsympatyczniejszych w roku. Uczniowie gomulińskiej podstawówki upamiętnili ją 6 lutego, goszcząc w swoich progach bardzo liczne grono babć i dziadków. Hala sportowa wypełniła się po brzegi. Wszystkie miejsca na trybunach zajęli oczekiwani przez wnuczęta dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Danuta Stępień, która przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia, podkreślając bardzo ważną rolę, jaką w życiu każdego dziecka ogrywają babcie i dziadkowie, ofiarowując bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia….
W pięknie udekorowanej hali dzieci pod kierunkiem P. L. Cienkowskiej, A. Siekańskiej i P. Filipka oraz nauczycieli oddziałów przedszkolnych i kl. I-III przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem, muzyką i humorystycznymi scenkami. W ten sposób mali aktorzy chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM. Każdego dnia to przecież od nich otrzymują wiele ciepła i dobra, za które należą się szczególne podziękowania. Własnoręcznie wykonali laurki, którymi obdarowali miłych gości. Na finałowe „Sto lat” szanownych widzów poczęstowano cukierkami, do których dołączono specjalnie przygotowane na ten dzień papierowe serduszka.