Kolejny raz na Pilicy

To już 10 spływ kajakowy, w którym wzięli udział mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska. Organizatorem było „Stowarzyszenie Aktywnie do Woli”.

– Kolejne spływy kajakowe pozwalają na poznanie coraz to nowych odcinków rzeki. Pilica jest bardzo atrakcyjnym szlakiem turystycznym, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajoznawczym – mówi radna Beata Wieczorek, która ze „Stowarzyszeniem Aktywnie do Woli” 15 sierpnia br. (a wcześniej także16 czerwca br.) zorganizowała kolejne imprezy z zakresu turystyki wodnej.
Na miejscu wodowania kajaków w Łęgu Ręczyńskim stawiło się 40 turystów m.in. z Woli Krzysztoporskiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Wygody, Gąsek i Gdyni.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała kajakarzom, którzy mieli do pokonania ok 20 km szlaku wodnego. – Podobnie jak my, tę formę aktywnego wypoczynku wybrało wielu ludzi płynących kajakami. Pilica na tym odcinku wytworzyła różnego rodzaju zakola, szereg starorzeczy oraz wysp pokrytych bujną roślinnością. Rzeka płynie szerokim korytem, ostatnie opady podniosły poziom wody, więc mielizny nie stanowiły przeszkody – opowiada Beata Wieczorek. – Po wylądowaniu za Białą w niewielkiej zatoczce starorzecza Pilicy i zdaniu kajaków, przejechaliśmy autokarem do Łęgu Ręczyńskiego, gdzie zaplanowano zakończenie imprezy. Kiełbaski z rożna, kawa, herbata itp. pozwoliły na wzmocnienie sił witalnych. Był czas na rozmowy i integrację.

(źródło fot. – „Stowarzyszenie Aktywnie do Woli”)