Komiksem w dopalacze

Czytali komiksy i słuchali, co dzieje się z człowiekiem po zażyciu niebezpiecznych substancji. Gimnazjaliści z terenu gminy Wola Krzysztoporska wzięli udział w akcji „STOP DOPLACZOM”.

Gmina Wola Krzysztoporska włączyła się do Akcji Społecznej „STOP DOPALACZOM” organizowanej przy współpracy z „Dziennikiem Łódzkim”.
– Akcja ma uświadomić młodzieży, jak poważne konsekwencje wiążą się z zażywaniem dopalaczy oraz dlaczego należy ich unikać – mówi Marta Kopacka z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.
W ramach akcji odbyły się spotkania edukacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszki policji – sierż. szt. Katarzynę Dębińską oraz Ewę Pacholską z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Przeprowadzono je 2 grudnia wśród uczniów klas I, II, III Gimnazjum im. Gór Borowskich 1939 r. w Woli Krzysztoporskiej oraz 7 grudnia dla uczniów klas I, II, III Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie (na zdjęciu).
Podczas prelekcji uczniowie otrzymali komiks pt.: „Mocarz”, opowiadający smutną historię młodego chłopaka uzależnionego od dopalaczy.
Komiks kupiono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.