Koncert piosenek Anny German

W niedzielę 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert poświęcony wybitnej piosenkarce polskiej sceny muzycznej – Annie German. Patronat honorowy koncertu objął miłośnik muzyki, Wójt naszej gminy Pan Roman Drozdek.
Przed licznie zgromadzoną na sali widowiskowej publicznością wystąpili artyści Teatru Zagłębie    z Sosnowca, a mianowicie: wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, specjalizująca się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie Pani Beata Marczewska, aktor związany z Teatrem Zagłębie Pan Jarosław Tyran, pianista i aranżer Teatru Zagłębie w Sosnowcu oraz Teatru Śląskiego w Katowicach, laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach Pan Adam Snopek.
Na koncert zatytułowany „Echa miłości” złożyły się piosenki Anny German w wykonaniu Beaty Marczewskiej przy akompaniamencie Adama Snopka. W klimat kolejnych utworów wprowadziły słuchaczy wspomnienia męża Anny German, w którego wcielił się Jarosław Tyran. Widzowie wysłuchali fragmentów prozy związanych z biografią piosenkarki, które przybliżyły im dramatyczną historię jej życia, kariery i walki z chorobą.
Zgromadzona publiczność wysłuchała największych przebojów tej niezwykłej artystki a także nowych aranżacji mniej znanych utworów takich jak „Tańczące Eurydyki”, Człowieczy los”, „Dziękuję mamo” czy Greckie wino”.
Koncert był niezwykle klimatyczny i pełen wzruszeń, przedstawił Annę German jako niezwykle utalentowana artystkę i wyjątkowego człowieka o ogromnej wrażliwości na piękno ludzkiego istnienia i otaczającego nas świata.
Licznie zgromadzona publiczność na sali widowiskowej nagrodziła to piękne widowisko owacjami na stojąco. Pan Wójt wręczył wokalistce bukiet pięknych kwiatów a dyrektor GOK-u podziękowała i zapowiedziała, iż zaprosi utalentowanych artystów po raz kolejny.

(tekst: GOK Wola Krzysztoporska)