Kradzieże z włamaniem na terenie gminy! Policja ostrzega!

W ciągu niespełna miesiąca na terenie gminy Wola Krzysztoporska doszło do pięciu kradzieży z włamaniem. Policja ostrzega i prosi o zachowanie środków ostrożności.

Na terenie gminy w ostatnim czasie wzrosła liczba zdarzeń o charakterze kryminalnym, tj. kradzieży z włamaniem do domów. Policja ostrzega przed tym zjawiskiem i podaje do wiadomości podstawowe porady.

Jak informuje podinsp. Krzysztof Pabich, komendant Komisariatu Policji w Grabicy, w okresie od 6 stycznia do 4 lutego 2018 r. na terenie gm. Wola Krzysztoporska odnotowano niepokojący wzrost przestępstw kradzieży z włamaniem do domów mieszkalnych. W omawianym okresie odnotowano ich 5.

– 06.01.2018 r. – kradzież z włamaniem do domu mieszkalnego w miejscowości Gomulin-Kolonia;
– 08.01.2018 r. – kradzież z włamaniem do domu mieszkalnego w miejscowości Gąski;
– 13.01.2018 r. – kradzież z włamaniem do domu mieszkalnego w miejscowości Siomki;
– 30.01.2018 r. – kradzież z włamaniem do domu mieszkalnego w miejscowości Krężna;
– 04.02.2018 r. – kradzież z włamaniem do domu mieszkalnego w miejscowości Gomulin.

W każdym przypadku mieszkańców nie było w domu w dniu zdarzenia. Sprawcy dostali się do wnętrza domu po uprzednim wyważeniu okna bądź drzwi balkonowych (tarasowych). Przedmiotem zainteresowania przestępców była biżuteria i pieniądze. Jest podejrzenie, że sprawcy podejmują przed włamaniem krótkotrwałą obserwację domu. Aby dostać się na teren posesji, przeskakują ogrodzenie lub rozplatają siatkę ogrodzeniową od strony pola (brak sąsiednich zabudowań).
Do zdarzeń dochodziło przeważnie w soboty i niedziele (raz tylko we wtorek) w godzinach popołudniowo-wieczornych tj. 16.00 – 21.00.

– Mając na uwadze taki stan faktyczny, wskazane byłoby – w przypadku wyjazdu z domu – poinformowanie np. sąsiadów lub innych osób najbliższych o wyjeździe i prośba o zaopiekowanie się dobytkiem. Podczas dłuższego wyjazdu nie należy przetrzymywać drogocennych rzeczy w domu (złoto, pieniądze). Włamywacze nie interesują się sprzętem RTV, AGD, tylko drogocennymi przedmiotami bez numerów identyfikacyjnych – ostrzega policja.

Gdy ktoś zauważy wieczorem błysk latarek w domu sąsiada, kiedy nie jest włączone światło, wskazane jest natychmiastowe powiadomienie policji!!!
Tel.: KP w Grabicy 44 616-11-77, tel. służb. dzielnicowych: 516-437-002, 516-436-977, tel. służb. komendanta KP w Grabicy 690-115-410 lub tel. alarmowy 997 i 112.

W załączniku informator policji, jak ustrzec się przed włamaniem. Warto przeczytać!

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Włamania Informacja w formie ulotki 1 MB 567