Kreowanie mody – pomysł na pracę?

Najpierw jednak trzeba się tego fachu nauczyć. Profesjonalny sprzedawca, krawiec, szwaczka, projektant, konstruktor mody to zawody, w których nie wystarczy tylko kurs doszkalający, ale i praktyka. Stąd pomysł, aby połączyć siły i sprostać wymaganiom rynku pracy.

Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego podpisali porozumienie z Holdingiem Ptak S.A., a to oznacza, że szkoły prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim będą kształcić kadry na potrzeby branży tekstylno-odzieżowej.
Pięć placówek oświatowych prowadzonych przez powiat rozpoczyna nabór na pięć specjalistycznych kursów kwalifikacyjnych, z możliwością praktycznej nauki zawodu w PTAK Fashion City. Są to m.in. kursy na: konstruktorów mody i specjalistów sztuki szycia, przedstawicieli handlowych produktów modowych, specjalistów wizualizacji mutlimedialnej, grafików komputerowych projektów modowych oraz organizatorów modowych kampanii promocyjnych.

Więcej informacji o naborze można uzyskać w Powiatowym Centrum Zarządzania Oświatą, al. 3 Maja 33 w Piotrkowie, tel. 44 732 31 30 oraz na stronie internetowej powiatu piotrkowskiego (www.powiat-piotrkowski.pl/powiatksztalci).