Kwiecisty Dzień Kobiet w GOK-u

Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” gościł 12 marca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Występ był dedykowany kobietom w związku z ich świętem.

Tancerze, którzy są wychowankami Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Ukrainie, zaprezentowali kilkanaście układów tanecznych: tańce ludowe świata, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne, inscenizacje bajek. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były barwne stroje, które są szyte i opracowywane przez choreografów i kostiumologów.
Występ Teatru Tańca wywołał ogromne emocje wśród publiczności, która nagrodziła grupę gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.
Obecny na koncercie wójt gminy Roman Drozdek złożył wszystkim kobietom życzenia, wręczył upominek artystom, a także z przewodniczącą Rady Gminy Marią Głowacką zaprosił wszystkich widzów na słodki poczęstunek.
Życzenia dla kobiet, jak i podziękowania i prezent dla tancerzy przekazali również przedstawiciele Fundacji Wspierania Folkloru z Mzurek z prezesem Ryszardem Cieślakiem.