Laski i Ludwików wspólnie świętowały otwarcie placu zabaw

Dwa sołectwa – Laski i Ludwików – 21 września wspólnie świętowały otwarcie nowego placu zabaw i siłowni plenerowej, które powstały w Laskach. Uroczystościom towarzyszył festyn na zakończenie lata.

Wspólne świętowanie rozpoczęto od uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego już otwarcia kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który powstał przy Domu Ludowym w Laskach. A zrobiły to najbardziej zainteresowane nowym obiektem dzieci oraz przedstawiciele władz gminy i sołectw: przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska, wójt Roman Drozdek, jego zastępca Mieczysław Warszada, radna Kamila Kaczorowska, koordynator KGW Maria Głowacka, sołtys wsi Laski Sebastian Jarząbek i przewodniczącą KGW Laski Agata Jarek.

– Po ciepłych słowach skierowanych do nas przez naszych gości wszyscy przejechaliśmy na boisko Laski Ludwików, gdzie zaczęła się wspólna biesiada – dodaje przewodnicząca KGW Laski Agata Jarek.
Organizatorami tego wydarzenia były sołectwa Laski i Ludwików oraz KGW Laski i KGW Ludwików.

Przypomnijmy, że kompleks rekreacyjno-sportowy w Laskach powstał w ramach projektu pod nazwą „Budowa czterech placów zabaw z siłowniami na terenie miejscowości Blizin, Laski, Siomki, Kozierogi”, współfinansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. O środki zewnętrzne na te kompleksy gmina aplikowała za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „BUD-UJ Razem”. Wszystkie kosztowały 488.105 zł (dofinansowanie wyniosło 190.886 zł).
W ramach projektu w Laskach powstał plac zabaw o powierzchni 192,30 m2 wyposażony w 6 urządzeń zabawowych, tj.: huśtawkę wagową, huśtawkę podwójną, karuzelę tarczową, bujak (koń), bujak (słoń) i zestaw zabawowy. Są również 4 ławki i 2 kosze parkowe.
Obok placu pojawiła się też siłownia zewnętrzna o powierzchni 169 m2 z 5 urządzeniami sportowymi, (biegacz, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, wahadło). Wokół placu zabaw i siłowni zlokalizowanych jest 7 lamp oświetleniowych, a całość została ogrodzona.
Warto dodać, że na terenie gminy Wola Krzysztoporska jest już 21 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Fot.Fot. Sołectwo Laski